Evenimentul Cozzzmonautica se va desfășura la Misc (Photography and theater center in Timisoara, Romania), splaiul Nicolae Titulescu, în perioada 10-11 noiembrie 2017. Prezentarea evenimentului o puteți citi în articolul: Cozzzmonautica: din nou la Timișoara pe 10-11 noiembrie la Misc și pe site-ul evenimentului.
Program Cozzzmonautica, 10 noiembrie 2017

cozzzmonautica // program*

19.00     deschidere / prezentare cozzzmonautica

Andreea COJOCARIU, cocktail spațial

19.30    Marius CHIRIȚĂ “Roiuri naufragiate: Evoluția galaxiilor” [prelegere]

19.50    ExperimentariumTM “Levitația” [prelegere]

20.10     Marius STOICA & Nita MOCANU “etho.tk” [prelegere]

20.30     ARMIES dj-set [sound]

Andreea PĂTROI, cină spațială

21.00    Ben WOODARD “Xeno-Transcendental Science” [prelegere]

21.20    Saskia VERMEYLEN “The ‘invasion’ of chaos theory and science fiction in space law” [prelegere]

21.50    Adrian BÂNCU & Adrian CHIFU “Homo Cosmicus” [laser-show]

22.10    Ștefan TIRON “Cosm/c Dr/ft & T3mporal D/vergence” [lansare de carte]

22.30    AUSTRALOPITECUS OLTENSIS live-set [sound]

23.10    TIRON & LEAC “Clandestin in Spaţiu [un dialog]

23.30    Gabriel BERZESCU “Singularitatea”[prelegere]

23.50    Alex MANIU “Țărmuri de fildeș: Cosmogonii africane” [prelegere]

00.10    RAPALA dj-set [sound]

00.40    Cristian Dârstar “Full Moon Regulator” [prelegere]

01.00    CORP. (Admina & Chlorys) [prelegere]

01.20    Ralo MAYER “Space Post Colonialism: Travelogue SF” [film]

02.00    WHITEPOINT dj-set [sound]

02.30    Muzeul Cineastului Amator – Proiecţie spaţială pe 16mm [film]

04.00    Sebastian BIG “Sinele Îmbunătăţit: O Soluţie? /colecția energii regenerabile” [sound]

04.30    proiecţii filme [selecţie: Julia Schulze, Cristian-Alin Goia]

08.00    PNEA, mic dejun spațial

 

cozzzmonautica // program (EN)

 

19.00     launch / general presentation cozzzmonautica

Andreea COJOCARIU, space cocktail

19.30    Marius CHIRIȚĂ “Shipwrecked Clusters: The Evolution of Galaxies” [lecture]

19.50    ExperimentariumTM “Levitation” [lecture]

20.10     Marius STOICA & Nita MOCANU “etho.tk” [lecture]

20.30     ARMIES dj-set [sound]

Andreea PĂTROI, cosmic supper

21.00    Ben WOODARD “Xeno-Transcendental Science” [lecture]

21.20    Saskia VERMEYLEN “The ‘invasion’ of chaos theory and science fiction in space law” [lecture]

21.50    Adrian BÂNCU & Adrian CHIFU “Homo Cosmicus” [laser-show]

22.10    Ștefan TIRON “Cosm/c Dr/ft & T3mporal D/vergence” [book launch]

22.30    AUSTRALOPITECUS OLTENSIS live-set [sound]

23.10    TIRON & LEAC “Clandestine in Space” [a dialogue]

23.30    Gabriel BERZESCU “Singularity” [lecture]

23.50    Alex MANIU “Ivory Shores: African Cosmogonies” [lecture]

00.10    RAPALA dj-set [sound]

00.40    Cristian Dârstar “Full Moon Regulator” [lecture]

01.00    CORP. (Admina & Chlorys) [lecture]

01.20    Ralo MAYER “Space Post Colonialism: Travelogue SF” [movie]

02.00    WHITEPOINT dj-set [sound]

02.30    Museum of the Amateur Filmmaker – Space movies on 16″ [movie]

04.00    Sebastian BIG “Improved Self: A Solution? /renewable energies collection” [sound]

04.30    movie screening [selection: Julia Schulze, Cristian-Alin Goia]

08.00    P.N.E.A., space breakfast

 

organizatori
Asociatia Simultan
Asociatia 24/7 House 360
T h e S e c r e t G a r d e n

cu sprijinul
Casei de Cultură a Municipiului Timișoara

*Organizatorii isi rezerva dreptul de a face modifcari in program.